Skontaktuj się z nami:
kontakt@freya-polwork.pl
+48 509 155 366

zostań opiekunem
seniorów za granicą!

Wystarczy, że wypełnisz poniższy formularz kontaktowy. W ciągu 72 godzin skontaktujemy się z Tobą!

Poradnik opiekinki - ważne informacje

Połączenia z Polski

Jeśli chcesz, niezależnie od swoich pracodawców, korzystać z połączeń komórkowych, to jest kilku operatorów, którzy oferują swoje usługi w bardzo korzystnych cenach. (Wiąże się to z tym, iż będziesz musiała wstawić inną kartę SIM do swojego telefonu.) Poniżej lista operatorów, którzy mają dość korzystne oferty:

  • Mobilka
  • Lycamobile
  • Vodafone
  • ALDI TALK
  • Blauworld

Zakupy

Robiąc zakupy w Niemczech musicie pamiętać, że niewiele sklepów tamtejszych jest otwarte 24h na dobę. Zazwyczaj sklepy są otwarte od 10 do 18 w dni powszednie, a w soboty do południa. W mniejszych miejscowościach bywa i tak, że są dwugodzinne przerwy (13.00-15.00). Wyjątkiem są oczywiście hipermarkety, zaś piekarnie, apteki i sklepy mięsne otwierane są wcześniej. W niedzielę i święta nie macie co liczyć na jakiekolwiek zakupy, chyba że na stacjach benzynowych i czasami na dworcach kolejowych i lotniskach.

Oczywiście walutą obowiązującą w Niemczech jest wyłącznie Euro.

Utrata dowodu osobistego

W przypadku utraty dowodu (kradzież czy zagubienie), teoretycznie bez przeszkód wrócimy z Niemiec do Polski. W naszym interesie leży jednak jak najszybsze unieważnienie dokumentu, aby uniknąć przykrych konsekwencji.

Tracąc dowód możesz stać się ofiarą nieuczciwości np. ktoś posługując się Twoim dokumentem zaciągnie kredyt lub pożyczkę, albo podpisze umowę na najem mieszkania, za który nie zapłaci. Jeśli w porę nie zgłosisz utraty dokumentu, to poniesiesz konsekwencje finansowe związane ze zobowiązaniami zaciągniętymi przez inną osobę na Twój dowód.

Jeżeli coś stanie się z naszym dowodem osobistym w kraju, zgłaszamy ten fakt w dowolnym urzędzie gminy, tam gdzie akurat przebywamy.

W trakcie pobytu za granicą utratę dowodu osobistego należy zgłosić w dowolnej placówce konsularnej naszego kraju. Można tego dokonać osobiście, za pośrednictwem poczty lub faxu. Jeżeli mamy założony profil zaufany ePUAP, takie zgłoszenie możemy przesłać również droga elektroniczną.

Numery fax. polskich placówek konsularnych w Niemczech:

  • Berlin: 0 30 223 13 212
  • Kolonia: 0 221 385 074
  • Hamburg: 0 40 632 50 30
  • Monachium: 0 89 471 318

Dieta dla Seniora

Zalecenia prawidłowego żywienia wymagają spełnienia trzech podstawowych zasad: różnorodności doboru produktów i potraw, regularności spożywanych posiłków oraz równoważenia bilansu energetycznego, czyli wartości energetycznej spożywanego pożywienia w porównaniu z podejmowaną aktywnością fizyczną.

Osoby starsze powinny spożywać codziennie 4–5 regularnych posiłków o mniejszej objętości. Codzienne pożywienie powinno być jak najbardziej urozmaicone!

Należy pić najmniej 8 szklanek płynów niegazowanych dziennie. Trzeba zwiększyć spożycie przetworów mlecznych z odtłuszczonego mleka, pełnoziarnistego pieczywa, ryb, grubych kasz. W codziennym jadłospisie powinny znaleźć się 3 porcje warzyw i 2 porcje owoców.

Należy ograniczyć spożywanie potraw smażonych, zamiast tego wskazane jest gotowanie, duszenie oraz pieczenie bez dodatku tłuszczu.

Posiłki powinny być tak komponowane, aby swoim wyglądem i zapachem zachęcały do jedzenia. Istotne jest, aby ograniczyć spożycie soli kuchennej, ostrych przypraw i alkoholu. Prawidłowe odżywianie w wieku podeszłym jest jednym z elementów gwarantujących długie życie.

Ściąganie filmów w Niemczech jest karalne

W 2008 roku w Niemczech wprowadzono zaostrzone przepisy dotyczące wykorzystywania i udostępniania dóbr autorskich w ustawie o prawie autorskim (Gesetz über Urheberrecht). Ustawa ta przewiduje, wzmożoną kontrolę mediów, które wykorzystuje się do transferu treści objętych prawem autorskim, a zwłaszcza Internetu. Niemiecka policja i sądy posiadają natomiast prawo do kontroli łączy i platform internetowych, które służą jako miejsce wymiany danych miedzy użytkownikami sieci.

Osoby zamieszkujące w Niemczech, które w przeszłości korzystały z programów umożliwiających wymianę plików przez Internet typu peer-to-peer jak Kazaa, Emule, eDonkey lub BitTorrent, i pobierały/udostępniały przy tym pliki chronione prawami autorskimi (pliki muzyczne, filmy, programy i gry komputerowe) muszą liczyć się z otrzymaniem pisma znanego w niemieckim języku prawniczym ale także potocznym jako Abmahnung (upomnienie).

Najnowsze oferty pracy

Wzrost podopiecznego: 164 cm,
Waga podopiecznego: 65 kg,
Wynagrodzenie: 1500 € / mc
Data wyjazdu: 0000-00-00


Codziennie nowe oferty pracy. Całe Niemcy 1100-1500 euro netto. Dla doświadczonych opiekunek z dobrą i bardzo dobrą znajomością języka niemieckiego - zlecenia w Szwajcarii 2500 Euro.

Wzrost podopiecznego: 175 cm,
Waga podopiecznego: 89 kg,
Wynagrodzenie: 1300 € / mc
Data wyjazdu: 2017-06-01


Zlecenie do Pani, lat 86. Okolice Kolonii. Starsza Pani jest osobą chodzącą, mieszka sama. Jest osobą miłą i spokojną. Pani cierpi na nadciśnienie. Porusza się samodzielnie. Pani mobilna, samodzielna. Toaleta i kąpiel samodzielna, jedzenie samodzielne, sen bez problemu. Dla Opiekunki dwa pokoje z dostępem do WC. Prośba o Opiekunkę niepalącą z prawem jazdy, doświadczoną w opiece, język niemiecki komunikatywny dobry. Czas wolny 2 godziny dziennie. Zlecenie 1300 Euro.

Wzrost podopiecznego: 160 cm,
Waga podopiecznego: 60 kg,
Wynagrodzenie: 1250 € / mc
Data wyjazdu: 0000-00-00


ZADZWOŃ DO NAS. +48 500 862 830 LUB NAPISZ, CODZIENNIE OTRZYMUJEMY NOWE OFERTY PRACY !!!! NIEMCY: Bawaria , Monachium, Hamburg , Kolonia i inne . SZWAJCARIA